Jak przestać tracić pieniądze

Wiele osób chce wiedzieć, jak przestać tracić pieniądze. Co to ma znaczyć? Cóż, smutnym faktem jest to, że utrata pieniędzy może zdarzyć się każdemu w każdej chwili, więc ważne jest, aby być przygotowanym na wszystko.

Jest wiele sposobów na zarządzanie swoimi pieniędzmi. I nawet jeśli zarabiasz tylko trochę pieniędzy lub ich nie zarabiasz, nie oznacza to, że powinieneś zacząć się bać ich utraty. Wspaniałą rzeczą w byciu wolnym i mieć całkowitą kontrolę nad swoimi finansami jest to, że możesz je zmienić lub użyć ich jako sposobu na utratę pieniędzy.

Pierwszym krokiem jest przyznanie się, że boisz się straty. Jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle, i wiele pieniędzy, które mogą zostać stracone, jeśli nie będziesz chciał podjąć działań.

Pamiętaj, co ci mówiłem o tym, żebyś czuł się komfortowo w swojej sytuacji finansowej. A następną rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, dlaczego tracisz pieniądze. Nie martw się o to, że wiesz wszystko od razu, bo to będzie wymagało czasu i praktyki.

Pomoże wam to zacząć od dnia, w którym będziecie mieli bardzo mało pieniędzy lub nie będzie ich wcale, więc możecie ćwiczyć pewne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Wydawanie pieniędzy, które nie są naprawdę potrzebne, tylko powiększa twój dług. Zacznijcie więc od tego, że weźmiecie najmniejszą ilość pieniędzy, jaką macie i zobaczcie, ile możecie wydać na przykład w sklepie spożywczym.

Zrób to ćwiczenie przez kilka dni i staraj się nie tracić pieniędzy. Spędzaj cały dzień w sklepie spożywczym, ale używaj tylko tych pieniędzy, które zapłacą za jedzenie. Kiedy wrócisz do domu, zapisz wszystkie pieniądze, które wydałeś tego dnia.

Spróbuj wykonać to samo ćwiczenie, ale zamiast zapisywać kwotę, zapisz kwotę, którą rzeczywiście wydałeś w sklepie spożywczym. Jest to dobry sposób, aby upewnić się, że wydajesz tylko te pieniądze, których naprawdę potrzebujesz, ponieważ jeśli robisz zakupy impulsowe, skończy się to zadłużeniem, lub co gorsza, na koncie czekowym.

Jeśli nie sądzisz, że masz na to czas, pomyśl o rozpoczęciu od zakupu czegoś małego. Na przykład, gdy idziesz do sklepu spożywczego tylko po to, aby kupić worek żetonów. Będziesz zaskoczony, ile ten mały zakup może zdziałać, a także będzie bardzo pomocny w procesie nauki.

Starając się nadal uczyć, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, zauważysz, jak szybko możesz dodać kwotę, którą normalnie wydałbyś do swojego budżetu. Może się okazać, że zakup za pięć dolarów dość szybko się sumuje. Tak więc, gdy staniesz się bardziej wygodny w zarządzaniu swoimi pieniędzmi, może być łatwo wydać tę samą ilość pieniędzy w krótkim czasie.

Ponadto, jeśli masz dużo pieniędzy przychodzących i dużo pieniędzy wychodzących, spróbuj użyć kart kredytowych, aby przekroczyć swój budżet. Zamiast wydawać całą kwotę, którą normalnie wydałbyś w sklepie spożywczym, spróbuj kupić jedną lub dwie rzeczy, które dadzą ci pieniądze, które byś wydał.

Pomoże Ci to w zdobyciu kredytu i zaoszczędzeniu dodatkowych pieniędzy. Przekonasz się, że nadal możesz żyć wygodnie, ale Twój styl życia ulegnie zmianie.

Chociaż zgromadzenie pewnych oszczędności może wymagać czasu i wysiłku, korzyści płynące z zaoszczędzenia pewnych pieniędzy mogą je znacznie przewyższać. Powodem jest to, że Twoje oszczędności będą rosnąć. Za kilka lat będziesz czuł się tak komfortowo ze swoimi finansami, że nie będziesz już musiał martwić się o swoje pieniądze.