5 pomysłów na dorywcza pracę zdalną

Jeśli nasza regularna praca nie przynosi nam wystarczających dochodów, najlepiej jest spróbować zmienić ją na inną, lepiej płatną. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie lub zwyczajnie nie chcemy rezygnować z pracy, którą lubimy i która sprawia nam satysfakcję, choć w danym momencie nie możemy liczyć w niej na awans czy podwyżkę. Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie poszukanie dorywczego zajęcia, które będziemy mogli wykonywać “po godzinach”. Dziś podpowiemy, w jaki sposób można dorobić pracując z domu.

Prowadzenie kanału social media

Wiele firm poszukuje osób, które mogłyby prowadzić dla nich fanpejdże na Facebooku czy Instagramie. Wystarczy znać podstawowe zasady obsługi takiego profilu, poznać daną markę i umieć przygotować ciekawy post. Często też firmy same określają, jakie materiały chcą mieć publikowane na swoim kanale, więc zadanie jest wtedy uproszczone. Taka praca może nam przynieść od 500 do nawet 1.500zł miesięcznie.

Praca jako grafik

Jeśli mamy smykałkę do tworzenia grafiki i mamy doskonale opanowane narzędzia graficzne, możemy poszukać zleceń dotyczących zaprojektowania logo czy wykonania banera reklamowego, na przykład na potrzeby internetowych kampanii display. Jeśli trafimy na firmę, która na stałe potrzebuje wsparcia w zakresie grafiki, możemy liczyć na dłuższą współpracę i wyższe zarobki z tego tytułu. Stawki za taką pracę będą zależne od ilości oraz rodzaju tworzonych grafik. Możemy na takich zleceniach zarobić od 500 do 2.000zł.

Programowanie

To kolejna propozycja pracy zdalnej, która będzie wymagała od nas posiadania konkretnych umiejętności, w tym przypadku programowania. Dzięki temu możemy poszukać zleceń od firm, które potrzebują wsparcia programistycznego w drobnych i bardziej zaawansowanych pracach, jak na przykład poprawa kodu obecnej strony WWW, zaprogramowanie na nią jakiegoś dodatkowego modułu czy usunięcie błędów. Programiści zwykle rozliczają się za godziny lub podają cenę za realizację konretnego zadania. W zależnośc od naszych umiejętności i doświadczenia możemy zarobić od 1000 do 5000zł miesięcznie.

Copywriting

Jeśli mamy tzw. lekkie pióro i potrafimy pisać szybko oraz bezbłędnie, w sieci znajdziemy wiele zleceń dla copywriterów. Firmy poszukują osób do pisania artykułów, opisów produktów w sklepie internetowym czy treści na stronę WWW. Dobry copywriter może liczyć na zarobek rzędu średnio 2000-3000zł.

Obsługa sklepu internetowego

Można również poszukać zleceń na obsługę sklepu internetowego, co jest świetnym sposobem na podjęcie dłuższej współpracy. Do zadań będzie należała opieka nad zamówieniami, przekazywanie danych do magazynu lub hurtowni, która zajmie się pakowaniem oraz wysyłką, a także komunikacja z klientami.
Pomysłów na pracę zdalną jest wiele, a większość z nich może nam przynieść stały dochód przez długi czas. Jeśli mamy przed sobą taką perspektywę, warto zainwestować w swój rozwój, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, np. programowania czy znajomości obsługi silników sklepów internetowych. Jeśli nie mamy aktualnie wolnych środków, możemy skorzystać z pożyczki online w niewielkiej kwocie i z jej pomocą sfinansować kurs lub szkolenie. Taka inwestycja z pewnością nam się opłaci.